Szkolenie okresowe BHP

Szkolenia okresowe bhp w Gemmar

Celem szkoleń okresowych BHP jest przypomnienie i ugruntowanie wiedzy pracownika w sferze bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przedstawienie nowych rozwiązań techniczno-organizacyjnych w tym zakresie. Szkolenia te według wymogów prawa są obowiązkowo powtarzane w czasie trwania zatrudnienia.

W Gemmar zajmujemy się przeprowadzaniem szkoleń okresowych BHP, które są niezbędne w zachowaniu bezpieczeństwa podczas pracy. Nasza firma szczyci się ponad 25 letnim doświadczeniem w zakresie świadczenia usług BHP. Na bieżąco zapoznajemy się ze zmianami w zakresie zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy. Z tego powodu mamy pełne kompetencje do przeprowadzania nie tylko szkoleń okresowych, ale także szkoleń wstępnych bhp, szkoleń ppoż, a także organizacją ćwiczeń ewakuacyjnych.

Jak często należy przeprowadzać szkolenia okresowe bhp dla pracowników i pracodawców?

Częstotliwość okresowego szkolenia BHP jest uzależniona od rodzaju i warunków wykonywania pracy:

  • co 6 lat – w przypadku pracowników administracyjno-biurowych;
  • co 5 lat – dla pracowników inżynieryjno-technicznych, pracowników służby BHP oraz pracodawców i kierowników;
  • co 3 lata – dla stanowisk robotniczych (w warunkach szczególnie szkodliwych dla zdrowia, okres ten skraca się do 1 roku).

Pierwsze szkolenie okresowe dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami musi zostać przeprowadzone w ciągu 6 miesięcy od momentu zatrudnienia, natomiast dla pozostałych pracowników w ciągu 12 miesięcy.

Szkolenia okresowe bhp w Warszawie lub online

Szkolenia okresowe bhp przeprowadzamy w siedzibie naszej firmy, a także u pracodawców w trybie stacjonarnym, w formie wideokonferencji lub w formie samokształcenia kierowanego z wykorzystaniem platformy e-learningowej. W zależności od potrzeb, szkolenia mogą być prowadzone w języku polskim lub obcym.

Obowiązkowe szkolenia okresowe bhp – dlaczego są niezbędne?

Szkolenia okresowe według polskich przepisów są obowiązkowe dla każdego pracownika. Zdarza się, że pracownicy niezbyt chętnie podchodzą do obowiązku uczestnictwa w takim szkoleniu, jednak udział w nim ma wiele zalet. Pracownik może nie tylko odświeżyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także dokształcić się. Szkolenie okresowe to dobry czas, aby zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami dla danej branży.

Jak wyglądają szkolenia okresowe bhp w Gemmar?

Prowadzący przygotowuje dla uczestników szkolenia prezentację lub inne pomoce naukowe, które ułatwiają przyswajanie wiedzy. Z tego powodu prowadzący powinien mieć odpowiednie wykształcenie – kierunkowe lub chociaż ukończony kurs.

Decydując się na przeprowadzenie szkolenia okresowe BHP przez specjalistów z naszej firmy, mogą Państwo liczyć na rzetelne przygotowanie do usługi. Jesteśmy do Państwa dyspozycji! 

W celu uzyskania informacji oraz indywidualnej wyceny, prosimy o kontakt mailowy: szkolenia@gemmar.com.pl